A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2024

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś i w każdą niedzielę, o godz. 17.30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową:

- dzieci na godz. 16.30

- młodzież na godz. 19.00

- dorosłych na godz. 17.30

4. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od 10 marca (4 Niedziela Wielkiego Postu).

5. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

6. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, składając nasze ofiary do puszek.

7. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Niech miłosierny Pan swoim sługom i służebnicom udzieli łaskawie przebaczenia grzechów, oczyści ich z winy. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

8. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości i składamy najlepsze życzenia. Wszystkim na cały tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.