A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 listopada 2022

1. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Uleczyć tęsknotę”. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary a szczególnie na Ukrainie. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. Możemy też złożyć ofiary do puszek, na pomoc dla chrześcijan prześladowanych. Dzięki naszej pomocy możemy dotkniętym wojną i prześladowaniem dać nadzieję na powrót do normalności.

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomocą przez ręce Marki Zbawiciela.

4. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

5. W przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

7. W ostatnim tygodniu odeszło do niebieskiej ojczyzny dwoje naszych parafian. Niech nasza modlitwa wyjedna im przebaczenie grzechów i życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

8. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku serdecznie zaprasza na Czwartkowe Adoracje Seminaryjne - CZ.A.S. Najbliższa adoracja odbędzie się 17.11.2022 roku w kaplicy seminaryjnej. O godzinie 19:30 rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie o godzinie 20:00 modlitwa prowadzona przez wspólnotę seminaryjną. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie. Program i informacje o kolejnych spotkaniach modlitewnych umieszczone są na stronie WSD oraz seminaryjnym facebooku. Wszelkie zmiany dotyczące terminu lub formy adoracji, będą publikowane w internecie na bieżąco.

W tym tygodniu patronują nam:

- czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

- piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.