A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 15 grudnia 2019

 

 

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

 

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku. Przeprowadzi je ks. prał. prof. dr hab. Ryszard Czekalski - prorektor UKSW. Program rekolekcji można zabrać wychodząc z kościoła.

 

 

3. Rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

 

 

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Eucharystię o godz. 17.30. Dzięki „fiat” Maryi na świat przyszedł nasz Zbawiciel, aby otworzyć nam bramy nieba. W Jej szkole uczymy się zasłuchania w Boży głos, wypełniania woli Bożej, i to nie dla własnej chwały, lecz po to, aby objawiła się miłosierna miłość naszego niebieskiego Ojca.

 

 

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

 

 

6. Wychodząc z kościoła można odebrać opłatek na stół wigilijny w zakrystii lub pod chórem u Pana organisty. Możemy też kupić świece Caritas na stół wigilijny, wspomagając potrzebujących pomocy.

 

 

7. W środę o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich członków grup parafialnych. Zapraszamy też wszystkich chętnych parafian na to spotkanie.

 

 

8. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Ludowego „Masovia”.

 

 

9. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą i składamy im najlepsze życzenia. Szczęść Boże.

 

 

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

 

 

15-17 GRUDNIA 2019 r.

 

Niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00

 

Poniedziałek, Wtorek

 

7.00(roraty), 9.30, 16.00 (dzieci), 18.00, 19.15 (młodzież)

 

Spowiedź przed i w czasie Mszy Świętej.

 

Wyjazd do chorych: 23 XII od godz. 830

 

Niech każdy z nas skorzysta z łaski Bożej i dobrze przygotuje się na spotkanie z Chrystusem