A A A

Spotkanie opłatkowe Legionu Maryi

 

 

W dniu 8 grudnia 2012 r. w naszej parafialnej świątyni odbyło się spotkanie Legionu Maryi miasta Płocka i Kutna. Uczestniczył w nim J.E. Biskup Roman Marcinkowski, ks. Marek Kardasz (diecezjalny opiekun Legionu Maryi) oraz księża opiekunowie. Do naszej świątyni parafialnej przybyło 63 legionistów z różnych parafii Płocka oraz z Kutna.

Biskup Roman wygłosił homilię, poruszając w niej istotne dla naszej wiary problemy teraźniejszości, wskazując na brak wrażliwości na ludzką biedę i cierpienia. Ksiądz Biskup z wielkim niepokojem patrzy na stan wielu naszych rodzin w tym głównie na problem rozbicia życia rodzinnego i małżeńskiego.

Ze smutkiem patrzy na brak szacunku dla życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci . Codziennie słyszymy o deptaniu ludzkiej godności i o tragediach, które człowiek człowiekowi gotuje. Kościół opowiada się przeciw aborcji, procedurze in-vitro i eutanazji.

Z wielkim szacunkiem odniósł się Biskup Roman do członków wspólnoty Legionu Maryi, apelując do legionistów aby nieśli wsparcie duchowe w swoich środowiskach.

Po uroczystej Mszy Świętej zaprosiliśmy Księdza Biskupa oraz pozostałych księży do uczestnictwa w Agapie. Ksiądz Biskup podzielił się z nami opłatkiem, udzielił nam Bożego Błogosławieństwa i tak umocnieni w wierze i postanowieniu wypełnienia wskazań legionowych udaliśmy się na dalsze modlitwy tj. Godzinę Łaski Bożej.

Opracowała:

Sekretarz Legionu Maryi przy parafii św. Wojciecha w Płocku

Irena Stec