A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 września 2022

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. We wtorek, 27 września, przypada Światowy Dzień Turystyki. W czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 będziemy modlić się za wszystkich zaangażowanych w działalność turystyczną i pielgrzymkową.

3. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

4. Z racji święta św. Michała Archanioła, który jest patronem Policji, w następną niedzielę o godz. 12.30 będzie sprawowana w naszym kościele Msza Święta w intencji policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin. Będzie to Pierwsze Diecezjalne Święto Policji, na które są zaproszeni przedstawiciele wszystkich komend policji znajdujących się na terenie Diecezji Płockiej. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ks. Bp Roman Marcinkowski. Na wspólną modlitwę serdecznie zapraszamy.

5.W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 16.30 – dzieci i młodzież, o 17.30 – dorośli. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

7. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

8. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 i różaniec. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o 21.00

9. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

10. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i różaniec godz. 17.30.

11. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 16.00, odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców i dzieci kl. III, które w tym roku szkolnym rozpoczęły przygotowanie do przyjęcia I Komunii Świętej.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej. Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

- środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

- czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

- piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

- sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich,