A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2024

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

- dla dzieci o godz. 16.30

- dla młodzieży o godz. 19.00

- dla dorosłych o godz. 17.30

Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek ustawionych pod chórem i przy wyjściach bocznych, można wrzucać ofiary na ten cel.

4. W tym tygodniu przypadają, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.W piątek od godz. 8.30 odwiedzimy chorych. Po południu, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę całą wspólnotę powierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Uczynimy to zwłaszcza podczas pierwszosobotniego nabożeństwa i różańca po Mszy Świętej o godz. 7.00. Po Mszy Świętej o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed i podczas każdej Mszy Świętej.

6. Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy 10 marca, pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

7. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Niech miłosierny Pan swoim sługom i służebnicom udzieli łaskawie przebaczenia grzechów, oczyści ich z winy. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

8. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości i składamy najlepsze życzenia. Wszystkim na cały tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.