A A A

Niedziela misyjna - loteria

     Niedziela przypadająca 21 października br. jest obchodzona jako "Niedziela Misyjna". To doskonała okazja, by przypomnieć o narodach, które dopiero poznają chrześcijaństwo i o ludziach, którzy poświęcają swoje życie lub choć jego część, by zawieźć im wiarę w Jezusa - o misjonarzach. Wśród ponad 2000 polskich misjonarzy są zarówno kapłani, zakonnicy, siostry zakonne, jak i ludzie świeccy. Nasi misjonarze pracują w 94 krajach świata. Kilkoro z nich pochodzi także z naszej diecezji.

     Nasza parafia pamięta o misjach. Kilka razy do roku odwiedzają nas misjonarze, opowiadają nam o swojej pracy i proszą o pomoc. W Niedzielę Misyjną grupa wolontariuszy "Otwarte Serca" oraz parafialne dziecięce koło misyjne zorganizowali "Loterię Misyjną", z której dochód zostanie przeznaczony dla misjonarki - jednej z sióstr, która odwiedziła naszą parafię i jej podopiecznych. W przygotowanie loterii włączyło się wielu parafian ofiarując różne drobiazgi, które stały się "fantami" w loterii. 

     Niedziela Misyjna to także okazja, by uświadomić sobie, że każdy chrześcijanin jest misjonarzem - swoim życiem niesie wiarę do miejsc i ludzi, pomiędzy którymi postawił go Bóg. To nasze wspólne zadanie, także tu w Polsce, w naszej parafii.