A A A

Msza św. w intencji ojczyzny oraz wszystkich, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem

     W czwartkowy wieczór poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości w naszej parafii została odprawiona Msza Święta w intencji ojczyzny oraz wszystkich, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. W Eucharystii wzięło udział wiele osób, którym na sercu leży los naszej ojczyzny. Obecni byi także parlamentarzyści: senator Marek Martynowski oraz posłowie Wojciech Jasiński i Piotr Zgorzelski.

     W kazaniu ks. Albin podkreślał wartość ojczyzny. Przypomniał, jak wiele trudu i poświęcenia kosztowało odzyskanie utraconej niepodległości. Zaznaczył, że wielką rolę w podtrzymaniu poslkiej tożsamości i staraniu o wolność Polski zawsze odgrywał Kościół. Wyrazem wdzięczności dla Kościoła jest z pewnością odznaczenie J. E. Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego Orderem Orła Białego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. 

    Po Mszy Świętej delegecje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy krzyżu przed kościołem upamiętniając wszystkich, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

     Msze Święte w intencji ofiar smoleńskiej katastrofy będą sprawowane każdego 10 dnia miesiąca. Jest to inicjatywa Akcji Katolickiej oraz grupy parafian.