A A A
  • Żłóbek w naszym kościele
    Żłóbek w naszym kościele

Boże Narodzenie

     Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku. Dla wielu osób rodzinna atmosfera, choinka i prezenty to coś, na co czekają przez cały rok. Nie można jednak zapominać, że nie byłoby tych świąt, gdyby nie wydarzenie sprzed przeszło dwóch tysięcy lat - narodzin Boga, który postanowił przyjąć ludzkie ciało.

     Boże Narodzenie to przede wszystkim święto chrześcijańskie, uroczyście obchodzone w kościołach. Od wielu wieków przygotowuje się w nich żłóbki bożonarodzeniowe. Także w naszym parafialnym kościele dorośli, młodzież i dzieci zadbały o świąteczną dekorację. Dzieci ze świetlicy ubrały choinki, wykonano także symboliczne miejsce narodzin Jezusa. Nad tegorocznym żłóbkiem widnieje hasło roku duszpasterskiego "Kościół naszym domem".

     Przed tradycyjną "Pasterką" kilkunastoosobowa grupa młodzieży przygotowała adorację przy żłóbku. Do wspólnego śpiewu kolęd zostali zaproszeni wszyscy, którzy zebrali się w kościele. W klimat świąt wprowadziły zebranych wiersze nawiązujące do świątecznych zwyczajów.