A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

 NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                      27 maja 2018

 

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

2. W najbliższy czwartek, 31 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii i będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.  Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

 

3. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 16.00, 18.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 11.00, trasą jak każdego roku.  Prosimy o przygotowanie ołtarzy, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Prosimy o udział w strojach komunijnych dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

 

4. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 17.30.

 

 5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Msza Święta o godz. 7.00 i różaniec. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

 

5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

 

6.  Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej organizuje 23. pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Wyjazd do Częstochowy 9 czerwca. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii lub na plakatach.

 

7. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

 

 SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PŁOCKIEGO  PRZED VII MARSZEM DLA ŻYCIA I RODZINY W PŁOCKU

 

            Kochani Diecezjanie!

     Zachęcam serdecznie wszystkich mieszkańców Płocka i okolic do udziału w VII Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku, połączonym z XIII Pieszą Pielgrzymką do relikwii św. Joanny Beretty Molli, patronki małżonków i rodziców. Rozpocznie się on w niedzielę, 3 czerwca br., o godz. 10.30, przed kościołem parafii św. Wojciecha na Podolszycach Południowych, skąd wyruszy w kierunku parafii pw. św. Jakuba w Płocku-Imielnicy. O godz. 12.00 zostanie tam odprawiona pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego, Msza Święta w intencji małżeństw, rodzin i życia, a po niej wspólny festyn.

            Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny naszego miasta, kapłanów, kleryków, siostry zakonne, wszystkich ludzi dobrej woli do świętowania oraz okazania szacunku dla wartości życia w roku naszego Świętego Patrona, Stanisława Kostki, a także w 100-lecie Niepodległości naszej Ojczyzny. Hasłem Marszu są słowa: „Polska Rodziną silna!”. Wszystkim Organizatorom i uczestnikom z serca błogosławię!

Wasz Biskup Piotr