A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            12 sierpnia 2018

 

 1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

 

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

 

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

 

4.  Dzisiaj, w klasztorze  Dominikanów w Warszawie na Służewie, nasz parafianin br. Patryk Pajęcki złożył pierwsze śluby zakonne. Otoczmy go naszą modlitwą, prosząc Boga o potrzebne łaski dla Niego.

 

5. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, składając im najlepsze życzenia. Wszystkim na cały tydzień Szczęść Boże.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

·         17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.