A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                       17 marca 2019

 

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

 

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Ofiary można składać do puszek ustawionych przy wyjściach z kościoła.

 

3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

 

4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30, 17.30 i 19.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.30. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

 

5.We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. 

 

6. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii, zachęca do wzięcia udziału w akcji „Palmy Wielkanocne z KSM”. Palmy będą rozprowadzane przez KSM-owiczów w niedziele: 24 marca i 31 marca

 

7. Na przełomie czerwca i lipca (28.06-4.07) organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższe informacje w zakrystii lub w kancelarii. Informacje szczegółowe znajdują sie w zakładce na głównej stronie internetowej parafii.

 

8.  Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.