A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      21 października 2018

 

 1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy, którzy będą głosić Ewangelię Jezusową.

 

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 16.30 - dzieci, 17.30 – dorośli.

 

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, będziemy gościć sympatyków łowiectwa i myśliwych należących do Polskiego Związku Łowieckiego w 95. rocznicę jego istnienia.  Rozpoczynając sezon łowiecki,  będą prosić Boga, przez wstawiennictwo św. Huberta, swojego patrona o potrzebne łaski dla myśliwych, ich rodzin oraz w intencji Ojczyzny w 100. lecie odzyskania niepodległości. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz. 12.30.

 

5. Przypominamy, że przyjmujemy na Msze Święte i wypominki roczne, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

 

6. W następną niedzielę, w parafii św. Stanisława Kostki w Płocku ( na Stanisławówce), o godz. 16.00, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich  zmarłych w Płockim Hospicjum pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej.

 

7. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia składając im najlepsze życzenia. Szczęść Boże.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·         22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.