A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                           20 maja 2018

 

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

 

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze Święte o 7.00 i 18.00

 

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

 

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej i w naszej parafii Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego dzieci klas IV, na Mszach Świętych o godz. 11.00 i 12.30. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek: dla grupy I od godz. 16.00, dla grupy II od godz.17.00 do 18.00.

 

7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30.

 

8. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia. Składamy im najlepsze życzenia. Wszystkim- Szczęść Boże.