A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                 10 grudnia 2017

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Pomogą nam w tym rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy od przyszłej niedzieli i będą trwały do wtorku włącznie.

 

2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratnia rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 7.00. Jeszcze raz zachęcamy,  do uczestnictwa w roratach, z zapalonymi lampionami.

 

3. Dzisiejsza składka do puszek, umieszczonych pod chórem i przy wyjściach bocznych z kościoła, przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

 

4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

 

5. W następną niedzielę o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Zapraszamy rodziców i dzieci kl. IV.

 

6. W najbliższym czasie do naszych domów zostaną dostarczone pobłogosławione dzisiaj w kościele opłatki wigilijne. Niech ten przyjęty opłatek będzie symbolem więzi całej wspólnoty parafialnej. Bardzo proszę chętne osoby o pomoc w dostarczaniu opłatków. Można się w nie zaopatrzyć także w zakrystii i pod chórem u Pana organisty. Wychodząc z kościoła możemy kupić świece Caritas na stół wigilijny, wspomagając potrzebujących pomocy oraz nasze diecezjalne kalendarze przedstawiające św. Stanisława Kostkę.  

 

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia. Wszystkim na cały tydzień Szczęść Boże.