A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU          18 lutego 2018

 

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

 

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16.30 (dzieci), 17.30 (dorośli), 19.00 (młodzież) a na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.

 

3. Dnia 22 lutego (czwartek) W Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Płocku, odbędą się  uroczystości 87 rocznicy objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie. Główne uroczystości diecezjalne odbędą się w płockiej katedrze o godzinie 18.00. Program uroczystości jest w gablocie ogłoszeń przed kościołem.

 

4. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka, dzień 23 lutego jest w  całej Polsce dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

 

5. W sobotę zapraszamy do naszego kościoła na 2. wielkopostny dzień skupienia dla kobiet diecezji płockiej, pod hasłem: „Bóg w jakiś szczególny sposób zawierza kobiecie człowieka”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy około godz. 14.30. W programie Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Wiesława Śmigla, biskupa diecezji toruńskiej i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja.

 

6. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach od 11 do 14 marca. 

 

7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Będą zbierane ofiary do puszek na pomoc misjonarzom.

 

8. W następną niedzielę o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

9. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach tego tygodnia, których polecamy Bożej opiece i składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże.