A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 sierpnia 2021

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich w osobistej modlitwie.

3. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca. O godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Czwartek o 17.30 nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa i zakonnych. Pamiętajmy, że takich będziemy mieli kapłanów, o jakich będziemy się modlili i jakich będziemy wspierali modlitwą. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy organizują się i tworzą margaretki, czyli grupy modlitwy za kapłanów. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu a w sobotę o godz. 7.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

5. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia z katedry wyrusza 40. Płocka Pielgrzymka na Janą Górę. Serdecznie zapraszamy wszystkich, żeby pielgrzymowali na Jasną Górę duchowo. Przygotowane są modlitewniki pielgrzyma duchowego z opisem codziennej trasy i słowem na każdy dzień. Zapisy w zakrystii.

6. Przez cały czas trwania pielgrzymki, od 6 do13 sierpnia, zapraszamy o godz. 21.00 na wieczorny apel jasnogórski

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły dwie osoby. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.