A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 sierpnia 2022

 

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

 

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30.

 

3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wspierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących na Jasną Górę.  Codziennie w naszym kościele Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

 

4. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

 

5. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30 i procesja. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

 

7. W ostatnim tygodniu odeszły do Pana dwie osoby. Wypraszajmy im dar życia wiecznego naszą modlitwą: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

 

 

Przez wakacje w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00.