A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 października 2021

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o 16.30, dzieci i młodzież, o 17.30 dorośli na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii przyjmujemy już wypominki roczne.

4. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

5. Za tydzień, będziemy gościć w naszym kościele myśliwych i sympatyków łowiectwa. Rozpoczynając sezon łowiecki będą prosić Boga, przez wstawiennictwo św. Huberta, swojego patrona o potrzebne łaski dla myśliwych, ich rodzin oraz w intencji Ojczyzny. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz. 12.30.

6. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku serdecznie zaprasza na Czwartkowe Adoracje Seminaryjne. Adoracja odbywać będzie się w każdy trzeci czwartek miesiąca, od godziny 19:00, w kaplicy seminaryjnej. Należy podkreślić, że pierwsze tegoroczne nabożeństwo odbędzie się w przyszły czwartek tj. 21 października w parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie. Program i informacje o kolejnych spotkaniach modlitewnych umieszczone są na plakacie informacyjnym w gablocie parafialnej, na stronie WSD oraz seminaryjnym Facebooku.

7. Parafia św. Krzyża w Płocku zaprasza na konferencję naukową pt. „ Jana Paweł II - Świadek nadziei dla nas, Kościoła i świata”. Konferencja odbędzie się 23X(sobota) w godzinach od 12.00 do 15.00. Szczegółowy program znajduje się na plakacie, w gablocie z ogłoszeniami.

8.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła jedna osoba. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.