A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie kolejny rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło w tym roku brzmi: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 7.00 z kazaniem. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne.

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 19 grudnia do 21 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na spowiedź świętą.

4. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem. Nabożeństwo o godz. 17.30. Pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, wspierajmy ich duchowo i materialnie oraz prośmy o nowe powołania, by nigdy nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.

5. W piątek 3 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 17.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi świętej w czasie trwania adoracji.

6. W pierwszą sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową. Uczynimy to zwłaszcza podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 7.00. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

7. W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które odbierzemy w kościele. Będzie to także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców na Mszę Świętą o godz. 16.00 na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Od 15.30 w sali pod kościołem będzie brana miara na ubrania komunijne dla wszystkich dzieci

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły dwie osoby. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.