A A A

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIETEJ 28.06-4.07

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

 

28.06 – 4.07. 2019 r.

 

2099zł. + 500$

 

1 DZIEŃ:     PRZYLOT WARSZAWA – TEL AVIV

Przylot do Tel Avivu godzinach popołudniowych. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Tel Avivu. Spacer po uliczkach Starej Jaffy. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

2 DZIEŃ:     JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Nawiedzenie betlejemskiego sierocińca prowadzonego przez polskie Siostry Elżbietanki.Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

3 DZIEŃ:     BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Przejazd do Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

 

4 DZIEŃ:     WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE - QUMRAN – KACAR EL JAHUD - BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os), Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan – Kacar El Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Następnie Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

5 DZIEŃ:     JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

6 DZIEŃ:     G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM - G. TABOR

Śniadanie. Następnie przejazd nad Jezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzwszerut taxi) na górę Tabor. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

 

7 DZIEŃ:     NAZARET - KANA - HAJFA - CEZAREA - ODLOT

Śniadanie. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej – podziwianie wspaniale zachowanego akweduktu z czasów rzymskich. Przejazd na lotnisko. Wylot z Tel Avivu godzinach późnowieczornych.

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

 

Świadczenia: na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem; polskojęzyczny przewodnik, 6 noclegów w hotelach klasy turystycznej ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką, wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie (dodatkowo płatne na miejscu), taksówki na Górę Tabor, prom po Jeziorze Galilejskim, zestawy nagłaśniające, codzienne Msze Święte, przelot, ubezpieczenie, pilot polskojęzyczny. Proszę pamiętać o ważnym paszporcie (6 miesięcy).

 

INFORMACJE W PARAFII ŚW. WOJCIECHA TEL.(24)266-77-79

Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę, proszone są o wpłatę pieniędzy (2099 zł.) i podanie nr. paszportu, nr. pesel i adresu zamieszkania. Proszę też podac dane osobowe zgodne z paszportem. Prosze zwrócić uwagę, jeśli jest podwójne imię w paszporcie